2500 лв. събра най-масовото правене на пица във Варна

7 пица

Около 200 деца и възрастни се включиха в най-масовото благотворително правене на пица „Маргарита“ на открито, организирано от шеф Анатоли Колев във Варна. Инициативата пред ресторант „Стария чинар“ на морската гара събра 2494 лв. за закупуване на музикални инструменти за Специалното училище за ученици с нарушено зрение „Проф. д-р Иван Шишманов“ във Варна. Музикалната терапия помага на учениците с нарушено зрение и множество увреждания да развият фината и груба моторика, координация, посоки, метро-ритмично чувство. Музиката и ритъмът ги успокояват и им помагат да „виждат“ света по различен от нас, виждащите, начин. Много от тези деца са невербални или с комуникативни проблеми и докосването до музикалното изкуство им помага да се почувстват разбрани.

Директорката на училището Жулиета Петкова, която участва в събитието лично и със свои преподаватели и ученици, бе много развълнувана. Тя благодари за приятната, позитивна атмосфера и за подкрепата и сподели, че инициативата е прекрасна, а каузата е изключително важна за тях. 

Трима от  най-търпеливите, които останаха до края, получиха награди ваучери от ресторант „Стария чинар“. Шеф Колев събра екип от около 20 доброволци, които помагаха на желаещите  да направят пица, заедно с майстор Радостин Кирязов и Желязко Каракашев. От Германия пристигна специално гост-готвачът Атанас Вутов, с когото желаещите правиха сами неустоимо вкусни бургери.

Exit mobile version