300 семейства в Сливен ще имат безплатна топла вода през лятото

52a16ed1867b8

Повече от 300 семейства от Сливен, които са били коректни платци към местната топлофикация ще могат да ползват топла вода без през лятото. Промоцията на “Топлофикация Сливен” ще започне веднага след края на отоплителния сезон и ще продължи общо 6 месеца – по три за различните абонатни станции, съобщиха от дружеството.

От май до юли компанията ще избере 5 абонатни станции в града и апартаментите, присъединени към тях, които няма да плащат сметките си за използваната топла вода. Жестът към клиентите ще продължи и през следващите три месеца. Други 5 абонатни станции ще се възползват от предложението от август до октомври.

Критериите са два – абонатните станции да имат най-малки задължения към топлофикационното дружество и поне 50% от присъединените към тях жилища да ползват топла вода. За петте абонатни станции, които няма да плащат топла вода от май до юли, условието е да имат най-голяма събираемост на сметките към 31 май, а за следващите пет – към 31 юли.

Подборът няма да е лесен, защото 80% от абонатите на дружеството са лоялни клиенти и плащат сметките си в срок.

Exit mobile version