Български ученици спечелиха четири медала от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в Румъния. В състезанието участваха ученици от близо 20 държави.
Българският отбор спечели три сребърни медала и един бронзов. Отличените ученици са Марина Маринова, девети клас в Математическата гимназия в Русе, Лев Беленкий и Огнян Добрев, деветокласници от Математическата гимназия във Варна, Виктор Кожухаров, осми клас в Националната природоматематическа гимназия в София.
Ръководители на отбора са Ева Божурова от Народната астрономическа обсерватория “Николай Коперник” във Варна и Александър Куртенков от Института по астрономия при БАН.
