Организират дни на здравето в Троян

13485 8765aad72f9b387921e858be0ea8b133jpg

По повод Световния ден на здравето и професионален празник на работещите в областта на хуманната медицина Троян организира седмица на здравето от 8 до 12 април. През тези дни ученици ще посетят лечебните заведения. Целта на местната администрация е да популяризира професиите, които дават възможност за реализация в болничните заведения на територията на общината, да демонстрира самата дейност на болниците и да даде възможност на младите хора да се запознаят с медицинските специалисти и да наблюдават тяхната работа. Идеята е  да бъде провокирано желание учениците да продължат своето образование в областта на хуманната медицина.

През цялата седмица в детските градини и училищата в общината медицински специалисти ще изнасят здравни беседи, фокусиранивърху значението на ранната превенция на заболяванията, ролята и значимостта на медицинската професия за обществото.

Exit mobile version