
Комета ще запали светлините на голямата коледна елха в Хасково на 14 декември. Пиротехническо шоу, атрактивни звукови и светлинни ефекти в съчетание с ритъма и изпълненията на група „Вакали” ще предшестват идването на Дядо Коледа и неговата празнична свита на площад „Свобода”. Това е гвоздеят на тържествата, организирани от община Хасково за предстоящите коледни и новогодишни празници.
”Drum&Dance Group Vakali” е позната на широката общественост в Хасково от гостуванията по време на празниците на града през минали години.
„Сега ще ги видим отново и вярваме, че ще стане незабравимо тържество. Танцов ансамбъл “Южняче” ще завихри голямо хоро на площада, на което ще покани да се хванат и всички граждани”, каза шефката на хуманитарните дейности в общината Ралица Кисекчиева.
Новосформираният симфоничен оркестър ще изнесе два концерта за празниците. Те ще бъдат на на 15-и и 21-и декември, с гост-солисти от София. Спортен галаспектакъл ще покаже на 17 декември талантливите танцьори и спортисти на Хасково – от клубовете и школите “Торнадо”, “Юнак”, “Рона”, “Мега спорт”, “Виолена”, “Sevеn Go”, “Тангра”, “Гранд”, “Аида”, “Мълния” и КСТ “Хасково”.
Церемонията за “Спортист на годината” на община Хасково ще бъде на 18 декември, като за първи път от години тя ще бъде не в зала “Хасково”, а в драматичния театър „Иван Димов”.
Самостоятелни концерти ще изнесат ансамблите “Златна Тракия”, “Южняци” и “Хасково”, мажоретният състав, духовият оркестър, хор “Орфей”. Всяко едно читалище е подготвило празнична програма, която започва още този петък – с големия християнски празник Варвара.
Хасково ще посрещне 2016-а с концерт на народен оркестър “Класик”.









