
Кметът на Бургас Димитър Николов пита своите съграждани дали искат да бъде изградена нова „подземна” улица, която да осигурява тунелно преминаване на автомобилите при входа на Морската градина. На личната си страница градоначалникът уточнява, че вече има изготвен технически проект за обекта.
Предвижда се новото пътно съоръжение да бъде изградено по бул. “Демокрация” към входа на Приморски парк, предаде кореспондент на Kmeta.bg. По този начин пешеходците ще влизат както и сега в Морската градина, но вече няма да се оглеждат и притесняват за преминаващи автомобили.
„Проектът е изключително сложен за изпълнение. Повече от година ще отнеме пълната му реализация. Затова очаквам да чуя всички мнения преди да стартираме строителството. Ако повечето бургазлии преценят, че не е необходимо да нарушаваме ежедневния ритъм на града с този сложен проект, съм готов да се съобразя с тях.”, се обръща към бургазлии градоначалникът.
Към момента резултатите от анкетата, която тече на страницата на Димитър Николов, показват, че 51% от жителите на града искат проектът да бъде реализиран, 47% са против, а 2% не могат да преценят дали идеята си струва.









