Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Ментето от Якоруда прати мъж в кома

Kmeta.bg от Kmeta.bg
декември 29, 2015
в Якоруда
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
57786714 5ec6 fc8c
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

57786714 5ec6 fc8c

Нови четирима мъже бяха спешно приети в благоевградската болница заради употреба на алкохол менте в Якоруда.

Най-напред, в 18,00 часа в понеделник, с линейка бе докаран 26-годишният Юсуф Мангов. В здравното заведение във вторник през нощта са постъпили още трима души, пили от отровната ракия. И четиримата са били част от злополучната „свинска сватба” в ромската махала на планинския град, след която издъхна 38-годишният Мустафа Юсеинов, който пил повечко от алкохола менте.

Установено бе, че в питието е имало високо съдържание на метил.
Мангов и другите трима са настанени в реанимация на МБАЛ – Благоевград. Последните трима пациенти са Рефат Т. на 40 г., Юрий М. на 28 г. и Живко П. на 23 г. 

Всичките 8 настанени пациенти за лечение в благоевградската болница нямат здравни осигуровки, уточниха от ръководството на здравното заведение.

„Един от тях, който е постъпил при нас към 03,00 часа тази нощ е с реална опасност за живота. В кома е, интубиран е. Вече запълнихме капацитета за такива спешни случаи. Информирал съм Министерството на здравеопазването. В столичната клиника „Пирогов” са готови да приемат пациенти, ако се появят още натровени с алкохол”, каза шефът на болницата д-р Огнян Митев.

Много е закъснял да търси медицинска помощ, трудно ще го спасим, дано организмът му е здрав и издържи, правим всичко възможно, признаха медици от реанимация. Няма опасност за живота на останалите седем пациенти, но е възожно да поручат последващи увреждания на някои органи. Двамата, които са контактни, твърдят, че пили не повече от по 50 грама. Единият споделил, че му прилошало в понеделник. Паднал на земята и започнал да повръща. Той също помогнал при разфасоването на прасето в ромската махала на Якоруда. Пийнал една малка ракия от 50 грама и си заминал. Пациентът твърдял пред медиците, че алкохолът бил много ароматен и приятен на вкус.

„Не знаем този кошмар кога ще свърши. Много хора си купуват ракия от частници, за която няма никаква гаранция, че е безопасна. Докога ще поваля млади и здрави мъже пустата й домошарка”, вайкат се хората в Якоруда. Мъжете там вече 2-3 дни не смеят да докоснат домашна ракия, за да не последват съдбата на четиримата сви съграждни, които издъхнаха през изминалия уикенд от ракията менте. В „свинската сватба” участвали общо 11 души, не се знае дали всички са пили от менте ракията.

Историята

За разпространяването на отровната ракия късно в неделя вчера бе задържан 46-годишният якорудски бизнесмен Тайфи Мекльов, той продал питието на компанията, установиха разследващи. Обвинение му бе повдигнато в понеделник вечерта. То е по чл. 350, ал.3 от НК – за изготвяне на питиета предназначени за общо ползване с опасни за здравето вещества и от консумацията им е последвала смъртта на повече от едно лице. Наказанието е от 3 до 15 години затвор.

Вследствие на употребата на този домашен алкохол, с неясен засега произход, починаха четирима души от две различни компании, седем са настанени в реанимация. Пациентите са в стабилно състояние, Минали са и на хемодиализа за изчистване на метиловия алкохол в кръвта. Днес най-вероятно ще бъде гледана мярката за неотклонение на Мекльов, който първоначално бе задържан за 24 часа. Прокуратурата ще иска задържането му под стража. Предстои ексхумация на тялото на 38-г. Вайдин Мисанков, който бе погребан от близките му. Най-верояно това ще стане в сряда сутринта. Възможно е разследващите да поискат същото да бъде направено и с телата на 33-г. Юсуф Мемчов от Якоруда и 40-г. Салих Енгяков от велинградското село Кръстава. Младите мъже издъхнаха на 21 декември, якорудчани смятат, че те също са пили ракия менте, тъй като имали симптоми на натравяне с алкохол.

Още новини от Благоевград и региона вижте ТУК

Предишна Статия

Такса „смет“ в община Кърджали вече ще се плаща на база квадратните метри на имота

Следваща Статия

Служител на МВР, заловил крадци в извънработно време, е полицай на годината (СНИМКИ)

Свързани Статии

Ретро теснолинейка ще обикаля Пиринско
Якоруда

Ретро теснолинейка ще обикаля Пиринско

юли 29, 2024
129
Без предсрочни избори в Якоруда заради смъртта на кмета
Якоруда

Без предсрочни избори в Якоруда заради смъртта на кмета

ноември 16, 2022
252
Кметът на Якоруда празнува! Честит рожден ден на инж. Нуредин Кафелов
Якоруда

Кметът на Якоруда е намерен мъртъв

ноември 14, 2022
231
3,8 по Рихтер пак разлюля Вранча
Якоруда

Силен трус край Якоруда

март 31, 2022
1.3k
14 телета са открити мъртви в Якоруда, полицията започна разследване
Якоруда

14 телета са открити мъртви в Якоруда, полицията започна разследване

март 15, 2022
860
Земетресение по нощите край Якоруда, усетено е в Боровец
Якоруда

Земетресение по нощите край Якоруда, усетено е в Боровец

февруари 13, 2022
846
Следваща Статия
Служител на МВР, заловил крадци в извънработно време, е полицай на годината (СНИМКИ)

Служител на МВР, заловил крадци в извънработно време, е полицай на годината (СНИМКИ)

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

ЕС увеличава средствата за океански изследвания

ЕС увеличава средствата за океански изследвания

юни 13, 2026
Йога с кученца събира малки и големи в Стара Загора

Йога с кученца събира малки и големи в Стара Загора

юни 13, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS