
Свещеници от Асеновград се разбунтуваха срещу провеждането на кукерски карнавал за празника Сирни Заговезни. Това обяви архиерейският наместник в града отец Йордан Георгиев. По думите му организаторът на събитието е мъж от Кюстендил, който преподава народни танци в Асеновград.
Архиерейският наместник на асеновградската духовна околия припомни, че миналата година Сирни Заговезни също беше отбелязан с карнавално шествие и ритуални огньове. “Късно разбрахме и не успяхме да реагираме. Последваха свлачища, разбиха се най-важните пътища. Господ сам ни казва какво е правилно”, допълни отец Йордан.
Декларацията ще бъде представена днес и пред пловдивският митрополит Николай. “Няма да ги обявявам още сега, но градът ще остане впечатлен от реакцията ни. Може дори да се стигне до наказание. Има вариант да наложим на организаторите санкция, която е лишаване от Свето Причастие в продължение на 3 години”, каза архиерейският наместник.
Още новини от Пловдив и региона вижте ТУК.
Гласувайте в конкурса „Кмет на месеца“ ТУК.









