
Приключват ремонтите на водопроводи, канализация, електрическа мрежа и път в кв.„Кулата“, както и техническият проект в кв. „Крайречен“, съобщиха от община Казанлък. В края на миналата седмица проектът за облагородяване на “Кулата” беше представен на жителите на квартала от кмета Галина Стоянова и нейния екип. Хората заявиха, че от 20 г. чакат благоустрояването на тази част на града.
В момента улиците в квартала се трасират, след това ще се изградят подземните комуникации в района. Планът за уличната регулация на кв. „Кулата“ е одобрен съгласно Заповед № 965 от 21.07.1992 г. и Заповед № 1137от 9.08.1999 г. Изработеният план е върху кадастрална основа от 1967 г.
В бюджет 2013 на общината за кв. „Кулата“ са предвидени 125 000 лв. за изграждане на водопровод и канализация на ул. „Тюлбенска“ – 1 част, и по ул. „Люлякова градина“. Застроителният и регулационен план на кв. „Крайречен“ е одобрен със Заповед № 1138 от 9.08.1999 г. В бюджета на Казанлък за тази година са предвидени 80 хил. лв. за изграждане на водопровод и канализация по ул. „Орфей“.
Още новини от Стара Загора и региона четете ТУК.
Гласувайте в конкурса “Кмет на месеца” ТУК.








