
Най-голямата работодателската организация у нас – Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ), изказа своята подкрепа към изпълнителната власт, но се обяви за задълбочени реформи в икономиката.
Това стана ясно след среща на КРИБ и правителството, предаде репортер на Economic.bg. На нея са присъствали премиерът Бойко Борисов, вицепремиерите Томислав Дончев и Румяна Бъчварова, министърът на финансите Владислав Горанов, на енергетиката Теменужка Петкова, както и членовете на Управителния съвет на работодателската организация.
„Подкрепяме кабинета “Борисов”, те извършиха доста реформи и дадоха стабилност за правенето на бизнес в България. Обещахме си да се виждаме всеки месец и да коментираме важни теми за бизнеса и държавата”, заяви председателят на КРИБ Кирил Домусчиев.
Бизнесът и правителството са обсъждали реформите в енергетиката – цените на ел. енергията, таксата задължения към обществото. Според КРИБ последната води до негативни последици за индустрията – спад на износа, по-малко производство, свиване на инвестициите и т.н. Това пречи на конкурентоспособността на българската икономика. Обсъждана е Наредба за облекчаване на тежестта върху енергоинтензивните индустрии. Говорено е за реформи в държавните енергийни предприятия.
Още по темата можете да прочетете ТУК.









