
50 безработни младежи започнаха работа към община Дупница. Те ще бъдат ангажирани за 6 месеца по програма “Обучения и заетост за младите хора”. Хората са на възраст до 29 години и са насочени към общината от “Бюро по труда” – Дупница, като заплащането им е 420 лева на месец според изискването на програмата.
От община Дупница определиха 31 души да бъдат ангажирани в Дупница, а другите 19 ще бъдат на подчинение на кметовете и кметски наместници по села в общината. Позициите, на които са назначени младежите, са общи работници, технически сътрудници, метачи, товарачи, поддръжка сгради.
Младежите от селата са местни, които са регистрирани в Бюрото по труда. Няма безработни младежи, регистрирани от Палатово, Баланово, Крайни дол, Грамде, Делян, Тополница, Дяково и Кременик.
Още новини от Кюстендил и региона четете ТУК.
Гласувайте в конкурса “Кмет на месеца” ТУК.









