
Областна администрация Кърджали осъди централата на БСП да заплати на държавата наеми и такси в размер на 1 313 лева. Срещу партията-длъжник е издаден изпълнителен лист за принудително събиране на вземанията. Социалистите дължат такса смет за 2011 г. и за първото полугодие на 2012-та, наем за месец юни м. г., плюс начислените лихви и неустойки, за ползваните от тях пет помещения държавна собственост в административната сграда на бул. „България” 49.
Заради системно неплащане, в средата на миналата година договорът с БСП бе прекратен, но част от дължимите от наемателя суми не бяха внесени и бяха предявени по съдебен ред, уточниха от областна администрация.
На 24 януари т.г. Районният съд в Кърджали уважи искането на областния управител и разпореди на ОС на БСП да погаси натрупаните суми за наем и такса битови отпадъци, ведно с разноските по делото.
Сумата следва да се плати в двуседмичен срок.
“Не съм знаел, че има такова дело, не съм призоваван. Няма проблем да платим сумата, но ние много отдавна не ползваме въпросните помещения. ГЕРБ печели дело за боклука, ние – референдуми”, отбеляза лидерът на социалистите в Кърджали Милко Багдасаров.









