Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 7 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

8,7 млн. лева по бюджетите на 8 общини

Kmeta.bg от Kmeta.bg
февруари 10, 2021
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
1 257
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Средствата, които отпуска правителството, отиват пряко при хората. Парите се дават за водоснабдяване, канализация, училища, образование, спорт, паркове, и то в общини, където кметовете са от целия политически спектър. Точно така ще продължим да работим и да помагаме“.

Това заяви министър-председателят Бойко Борисов по време на редовното заседание на кабинета, на което правителството отпусна 8,7 млн. лв. по бюджетите на общините Лесичово, Белово, Смолян, Плевен, Радомир, Мездра, Сливен и Болярово.

Премиерът Борисов подчерта, че активно ще продължи подкрепата за всички общини в България, а в последните години се поставя акцент върху финансирането на проекти, важни за жителите на Северозапада, Севера и Родопите.

„Грижата към общините на правителството винаги е била адекватна и точна, отчитаме проблемите на дадените населени места и с всички наши решения сме се старали да подобрим условията, в които живеят хората“, отбеляза министърът на финансите Кирил Ананиев по време на заседанието. Ананиев допълни, че Министерският съвет продължава да подкрепя с финансова помощ също изграждането и ремонтите на християнски храмове и манастири в страната.

От отпуснатите от правителството средства днес 786 000 лева са предвидени за община Лесичово, с които ще се извърши основен ремонт на улични мрежи на територията на селата Динката и Калугерово.

„Доста проекти се изпълняват в нашата община. Имаме голяма нужда от ремонт на инфраструктурата. Сериозен ремонт не е имало дълги години и тази помощ ще ни е добре дошла“, заяви пред премиера Борисов кметът на община Лесичово Серьожа Лазаров.

С 1 200 000 лв. Министерският съвет подпомага община Белово за реализирането на основен ремонт и обновяване на централната градска част на града. Кметът на Белово Костадин Варев изтъкна, че със средствата ще се обнови и преобрази центърът на града и ще се улесни достъпът до автогарата и жп гарата.

Третата подпомогната община от правителството с 285 000 лв. е Смолян. Със сумата ще се извърши ремонт на покрива на сградата на Родопския драматичен театър. „Нашата община е високопланинска и имаме 86 населени места, 486 км е общинската пътна мрежа без улиците на селата и града“, отбеляза кметът на Смолян Николай Мелемов пред министър-председателя Борисов, подчертавайки значението на всяка една финансова подкрепа от страна на правителството.

656 000 лв. се отпускат на община Плевен за консервация и реставрация на Къща-музей „Цар Освободител Александър II“ и на Параклис-мавзолей „Св. Георги Победоносец“, както и за ремонт на улица „Генерал Скобелев“ в рамките на заседанието на Министерския съвет. Кметът на града Георг Спартански акцентира, че Плевен е туристически град и разчита на туристическите потоци. „С отпуснатите средства ще реализираме първия етап на проекта за обновяване на инфраструктурата. В момента довършваме и водния цикъл“, уточни Спартански. Кметът изказа благодарност към кабинета, тъй като миналата година бе прехвърлена част от природен парк Кайлъка на общината и бяха осигурени средства за поддържането, което гражданите оценяват.

По бюджета на община Радомир ще бъдат преведени 1 568 000 лв. за реконструкция, оборудване и обзавеждане на многофункционална спортна зала в града. „Преди 15 години новопостроената спортна зала беше разрушена, оттогава сме без спортна зала“, посочи кметът на Радомир Пламен Алексиев. Той изтъкна, че волейболът е с традиции в Радомир, а с една реконструирана спортна зала ще се даде възможност за провеждането на сериозни спортни мероприятия в града.

За община Мездра правителството отпусна 1 606 000 лв., с които ще се извърши ремонт и реконструкция на водопроводи и улици в населените места на общината. Кметът на Мездра Иван Аспарухов подчерта, че чрез Оперативната програма „Региони в растеж“ бе подобрена инфраструктурата в общината. „Сега ще се подобри водоснабдяването“, каза Аспарухов и добави, че в същото време се работи за подобряване на състоянието на населените места по периферията на общината. „Средствата към Северозапада потекоха. Усилено се работи и по пътя Ботевград-Мездра“, допълни кметът Аспарухов.

В рамките на заседанието на Министерския съвет за община Болярово бяха отпуснати 816 600 лв. за реконструкция на ул. „Младежка“ в града. „Тази помощ е за улица, където живеят млади хора – 50 семейства. Това е изключително голяма помощ“, подчерта кметът на Болярово Христо Христов. Той изтъкна, че за развитието на района от ключово значение е и направената реконструкция на компресорната станция „Странджа“, където много хора намират работа.

С 1 785 000 лв. бе подпомогната община Сливен за изграждане на две допълнителни училищни сгради за Профилираната природо-математическа гимназия „Добри Чинтулов“ и Профилираната гимназия с преподаване на западни езици „Захарий Стоянов“. Премиерът Борисов подчерта, че в центъра на града се намират трите най-големи училища и в центъра се изгражда физкултурен салон за едно от тях и затова днес се отпускат средства, за да разполагат и другите две училища с физкултурни салони. Кметът на Сливен Стефан Радев информира, че 1500 деца учат в двете най-стари гимназии. „Ще положим всички усилия да направим 2 красиви и функционални салона“, каза Радев. „Да направите такива салони, че да им се радват родителите. Хубаво е да се учи математика и физика, но и движението и спортът имат огромно значение за децата“, акцентира министър-председателят Бойко Борисов.

В рамките на заседанието на кабинета бяха отпуснати също 600 000 лв. за доизграждане на манастирския комплекс „Света Троица“ в местността Кръстова гора.

Предишна Статия

Най-възрастният човек в Европа пребори вируса (Видео)

Следваща Статия

Дигиталната трансформация и ICT бизнес решенията помагат на А1 България да постигне ръст

Свързани Статии

Предизвикателства и реалност: Ефективни ли са новите правила за общинските камери
България

Местните власти настояват за пълен контрол върху сигналите към МВР от видеонаблюдението

юни 5, 2026
115
Шампионска селекция смартфони от Vivacom с отстъпки до 260 евро
България

Шампионска селекция смартфони от Vivacom с отстъпки до 260 евро

юни 4, 2026
107
В Синеморец стартира Международна лятна академия по лидерство
България

В Синеморец стартира Международна лятна академия по лидерство

юни 4, 2026
109
С признателност към Ботев и героите на България: общините отбелязаха 2 юни
България

С признателност към Ботев и героите на България: общините отбелязаха 2 юни

юни 2, 2026
113
Европейските югоизточни икономики са засегнати силно от по-високите сметки за ток
България

Нов скок в сметките за ток и парно

юни 2, 2026
113
Ивайла Систова от Левски – малки пръстчета, големи мечти и международни отличия
България

Ивайла Систова от Левски – малки пръстчета, големи мечти и международни отличия

юни 2, 2026
107
Следваща Статия
Дигиталната трансформация и ICT бизнес решенията помагат на А1 България да постигне ръст

Дигиталната трансформация и ICT бизнес решенията помагат на А1 България да постигне ръст

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Здравето на почвите може да е най-добрата защита на Европа срещу сушата

Здравето на почвите може да е най-добрата защита на Европа срещу сушата

юни 6, 2026
Отвъд Nvidia: Най-добре представящите се AI акции в Европа през 2026 г.

Отвъд Nvidia: Най-добре представящите се AI акции в Европа през 2026 г.

юни 6, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS