В дните на извънредно положение и социална изолация, за да поддържа духа на старозагорци екипът на Куклен театър-Стара Загора кани своите почитатели на виртуален театър.
Инициативата „Гледайте любими спектакли онлайн“ стартира днес от 19:30 часа с онлайн премиера за възрастни – „Птица“, по идея и под режисурата на Надежда Алексеева. Спектакълът ще бъде достъпен за гледане до 2 април. До 29 март желаещите ще могат да гледат спектакъла за деца „Красавицата и звярът“ по Шарл Перо.
Неделната среща със зрителите започва в 11.00 часа с емблематично представление от репертоара на театъра – „Храбрият оловен войник“ по Х. К. Андерсен , с режисьор Валентин Владимиров. На 31 март ще бъде представена любимата на всички деца „Пепеляшка“ . Онлайн премиерата на спектакъла ще започне в 10:00 часа и той ще е достъпен за гледане до 5 април 2020 г.








