Дворът на Професионалната лесотехническа гизназия „Никола Вапцаров” в Банско ще стане модерна и красива спортна база. Днес беше направена първата копка по изпълнението на проект за изграждането на спортни съоръжения. За изпълнението му е сключен договор за строително-монтажни работи: „Преустройство на част от дворно пространство на Професионална лесотехническа гимназия „Никола Вапцаров” гр. Банско” на стойност 684 624.16 лв. без ДДС между Община Банско и фирма „Браво строй“ ЕООД. Срокът за изпълнение е 148 календарни дни.
Предвижда се изграждането на две футболни игрища, две игрища за тенис на корт, зона за фитнес на открито и зона за тенис на маса на открито. Към спортните съоръжения ще има трибуни за посетители. Ще се монтират всички основни и допълващи съоръжения и елементи, необходими за модернизирането и функционирането на спортната площадка. Изцяло ще бъде променена настилката около игрищата, ще се поставят елементи на парково обзавеждане, като вело-стоянки, пейки, беседки и други.
Общината е бенефициент на средства по Програмата за развитие на селските райони 2014 -2020, мярка 7 „Основни услуги и обновяване на селата в селските райони”, подмярка 7.2. „Инвестиции в създаването, подобряването или разширяването на всички видове малка по мащаби инфраструктура“.
Снимки: Община Банско









