
Българската агенция по безопаност на храните (БАБХ) ще прекрати договора с частната фирма, която извършва дезинфекцията на превозните средства на граничния пункт “Капитан Андреево”. Информацията обяви в предаването “Преди всички” на БНР директорът на институцията Йордан Войнов.
Преди дни бившият вътрешен министър Румен Петков заяви, че се извършва сериозна злоупотреба с държавна власт и компанията печели по половин милион лева месечно. Той обяви, че ще сезира главния прокурор с искане да се проверят обстоятелствата около възлагане на обществената поръчка.
Йордан Войнов обясни, че заради дезинфекцията БАБХ е трябвало да наеме допълнителен нещатен персонал. Той каза и че ще провери информацията, че частната фирма е била създадена дни преди да спечели обществената поръчка.









