Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 6 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Кой казва, че тежките камиони нямат стил?

Kmeta.bg от Kmeta.bg
май 21, 2018
в Столична
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
1 2001
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Очакваме от камионите повече неща от всякога – да са ефективни, икономични, екологични, многофункционални, модерно оборудвани, безопасни, комфортни, умни… Новите машини имат свой характер и стил, които могат да демонстрират в пълнота единствено редом до другите си събратя, за да подчертаят уникалните си качества и характеристики. И те търсят тази битка, защото знаят преимуществата и силните си страни.

В зависимост от начина, по който планирате да ги ползвате, в дефилето на тежкотоварни автомобили на летище Лесново ще откриете модели, създадени за специфичните Ви нужди. От 7-ми до 9-ти юни там ще се проведе международното изложение TRUCK EXPO 2018, което за втора година ще покаже най-доброто в света на тежката автомобилна индустрия. След успеха на изложението през 2017-та, световните автомобилни гиганти са още по-нетърпеливи да покажат най-новите си модели тежки и лекотоварни автомобили, автобуси и специализирана техника, масла, резервни части, сервизно оборудване и всичко, от което браншът има нужда.

Може и да се изненадате, но мястото се зарежда с огромна енергия и мощ на хилядите конски сили, събрани на едно място. Ще видим камиони с уникален и стилен външен вид, изключително луксозен интериор и високотехнологични подобрения, включени в стандартното оборудване на машините. Запознатите веднага са разпознали характеристиките на новата гама на DAF CF / XF – носители на наградата Камион на 2018-та година, които българската публика ще има възможност да види премиерно на TRUCK EXPO. Холандският производител има и още един повод за гордост, тъй като отбелязва своята 90-годишнина. И като на празник, ще представи на летище Лесново 5 машини от сериите DAF XF, DAF СF, DAF LF, с обща мощност от 2100 к.с. и над 370 куб.м. обща товаровместимост. Новостите са навсякъде – двигатели с повишена мощност, нова скоростна кутия ZF TraXon – 12-степенна, с допълнително увеличен въртящ момент, круизна скорост с по-ниски обороти (900-950) – все промени, които осигуряват ефективност и икономия на гориво. Като говорим за нисък разход, DAF поставя нови стандарти с FT XF 480 SC, който може да измине 7500 км. с едно зареждане на резервоара. Или както отбелязват специалистите, компанията сега прави най-голямата си стъпка към намаляване на разхода за последното десетилетие. Към това да добавим кабината Super Space Cab, софтуерните системи за управление и безопасност, новата климатична инсталация вътре в кабината и още един куп други екстри, марката наистина има какво да покаже.

Транспортната ефективност и комфорта при пътуване са водещи в моделите, които тази година ще представи и MAN. Германският производител ще представи новият TGX Efficient line3, Moдел 2018г. в две конфигурации, съобразени с различните специфични нужди на клиентите. Но по-важното е, че тези машини изразходват до 2 л. по-малко гориво и по този начин облекчават както портфейла, така и околната среда. След като горивото съставлява почти 1/3 от разходите на превозвачите, то понижаването му с 6.35% в новия модел, спрямо предшественика му, ще бъде оценено от шофьорите. TGX Efficient line3 идва с 6-цилиндров двигател MAN D26 със система Common Rail, с множество иновации и подобрения, които му позволяват безпроблемно да покрие екологичния стандарт EURO 6. Системите за активна безопасност – за аварийно спиране, поддържане на лентата за движение и разпознаване умората на водача правят управлението на този камион леко и комфортно. На TRUCK EXPO 2018 германският производител ще покаже още самосвал със задно разтоварване и обем на надстройката около 19,6 м3, както и комбинирана автобетонпомпа с разпределителна стрела с 24 m. достигаема височина и автобетоносмесител.

TRUCK EXPO 2018 ще отвори врати от 7-ми до 9-ти юни на летище Лесново и ще представи най-новите модели тежкотоварни автомобили на DAF, FORD TRUCKS, ISUZU, MAN, MERCEDES-BENZ, OTOKAR, RENAULT TRUCKS, SCANIA, VOLVO TRUCKS, лекотоварни машини на FORD, ISUZU, MITSUBISHI, PEUGEOT, VOLKSWAGEN, както и ремаркета и полуремаркета, сервизно оборудване, резервни части, гуми, масла, аксесоари и консумативи, финансови услуги, вериги бензиностанции, застрахователни компании. Изложението се организира от Асоциацията на автомобилните производители и техните оторизирани представители в България (ААП).

 

Предишна Статия

Втора детска площадка започват в Яхиново

Следваща Статия

Половината българи имат проблем с пълния и краткия член

Свързани Статии

София въвежда нов модел за инвестиции в градската инфраструктура
Столична

Изграждането на Зеления ринг на София ще започне от кв. “Изток”

юни 5, 2026
577
Завърши първият етап от изграждането на индустриалния парк в Сливен
Столична

На 6 юни пускат лифтовете към Витоша

юни 5, 2026
126
Стартира кандидатстването за “Витоша на децата”
Столична

Стартира кандидатстването за “Витоша на децата”

юни 3, 2026
118
Стара Загора с безплатен транспорт за 15 септември
Столична

Пуснаха класирането за първи клас в София

юни 2, 2026
110
Радост в болничната стая: Батман донесе подаръци на малките пациенти в ИСУЛ (видео)
Столична

Радост в болничната стая: Батман донесе подаръци на малките пациенти в ИСУЛ (видео)

юни 1, 2026
110
Възстановяват езерото “Ариана” в оригиналния му вид
Столична

Възстановяват езерото “Ариана” в оригиналния му вид

май 31, 2026
126
Следваща Статия
Половината българи имат проблем с пълния и краткия член

Половината българи имат проблем с пълния и краткия член

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Отвъд Nvidia: Най-добре представящите се AI акции в Европа през 2026 г.

Отвъд Nvidia: Най-добре представящите се AI акции в Европа през 2026 г.

юни 6, 2026
Енергийният шок, който промени всичко: Урокът от Ормузкия проток

Енергийният шок, който промени всичко: Урокът от Ормузкия проток

юни 6, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS