
Кметът на община Велико Търново Даниел Панов разпореди спиране на движението по мост над р. Янтра заради авария, засегнала свода на съоръжението. Мостът се намира между Велико Търново и близкото с. Шемшево. За да не възникне опасност за автомобилите и пешеходците, експлоатацията му е спряна, а достъпът – изцяло ограничен.
В края на Западната индустриална зона на старопрестолния град, както и в източния край на с. Шемшево са поставени ограничителни пътни знаци. Даниел Панов апелира към великотърновци да се съобразяват с временната организация на движението и да ползват обходния маршрут.
Временно са променени маршрутите на две крайградски автобусни линии от общинската транспортна схема. Автобусите между старопрестолния град и селата Шемшево и Леденик /№6/ ще се движат двупосочно по следния маршрут: Съдебна палата – бул. „Никола Габровски” – кръгово кръстовище до предприятие „Елмот” – улица „Козлужда” – Западен пътен възел – главен път I-4 В. Търново – София – с. Леденик – с. Шемшево.
И през утрешния ден представители на различни институции, инженери и експерти по пътно строителство ще извършват огледи на засегнатия мост, за да бъде направена количествено-стойностна сметка на необходимото проектиране и на ремонтните дейности. Сезирана ще бъде и Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерски съвет.









