Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 6 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Стожер на протест заради депо за отадъци

Kmeta.bg от Kmeta.bg
май 10, 2017
в Добрич - град
Време за четене: ~ 1 мин.
8 1
0
52a0732857618
10
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

52a0732857618

Жители на добричкото село Стожер излязоха на мирен протест пред общините Добричка, Добрич и областна администрация. Стожерци са против изграждането на депо за твърди битови отпадъци на територията на тяхното село. Председателят на създаденото сдружение за опазване водата и земята на селото “Бъдеще за Стожер” Димитър Платиканов заяви, че ще направят още един мирен протест, след което, ако не бъдат чути, ще преминат към гражданско неподчинение и блокиране на пътя. Селото е разположено между двата областни центъра Добрич и Варна и пътят през него е един от най-натоварените в областта и е връзката между границата с Румъния и пристанището във Варна.

Село Стожер е разположено между двата областни центъра Добрич и Варна и на практика пътят през селото е един от най-натоварените трафици в областта и е връзката между границата с Румъния и пристанището във Варна.

“Днес връчваме протестни декларации на кмета на община Добричка и председателя на ОбС – Добричка, както и на кмета на Добрич Детелина Николова и областния управител Желязко Желязков. С нея настояваме да не се допуска реализирането на проект за депо на територията на Стожер. Настояваме за реално обществено обсъждане на докладите по оценката за въздействието върху околната среда, защото селото ни е вододайна зона и ние да имаме възможност за участие в обсъждането”, заяви Платиканов.

Хора от селото, чийто части от парцели трябва да се отчуждят, вече получили писма, в които им се предлатат цени между 0.33 до 0.70 лв. на кв. м. . “Отчуждаваме малки части от по 30 квадрата, ако трябваше да бъдат отчуждавани цели парцели, щяхме да им предложим обезщетение чрез замяна”, възрази обаче замм.-кметът по финанси Дико Иванов.

Протестиращите връчиха декларация на кмета на Добрич Детелина Николова, която е председател на сдружение с нестопанска цел за изграждане на депото за твърди битови отпадъци за всичките 8 общини от област Добрич и шуменската Никола Козлево.

“Категорично заявявам, че твърденията за незаконни действия не отговарят на истината и обслужват неясни интереси, с цел да дискредитират местната власт, правителството и стабилността в страната. Проектът ще обслужва население на територията на общо 9 общини – Добрич, Добричка, Тервел, Никола Козлево, Крушари, Каварна, Шабла, Генерал Тошево и Балчик. Той е гласуван и приет от общинските съвети на съответните общини в региона”, каза Николова.

Тя добави още, че общинските съвети са взели своите решения въз основа на задълбочени анализи за реалното състояние в общините и нуждите на гражданите, а МОСВ провеждат всички процедури по ОВОС прецизно и съобразно екологичното законодателство, включително в задължителния етап за консултации с обществеността.

Предишна Статия

Хванаха контрабандни лекарства

Следваща Статия

Кметът на Попово осъди прокуратурата

Свързани Статии

Добрич финансира ключови ремонти, електробуси и видеонаблюдение
Добрич - град

Добрич финансира ключови ремонти, електробуси и видеонаблюдение

март 31, 2026
106
Добрич е кандидат за „Европейски град на спорта“ за 2026 г.
Добрич - град

Добрич е кандидат за „Европейски град на спорта“ за 2026 г.

май 13, 2025
117
Добрич ще има филиал на бургаския университет „Проф. А.Златаров“
Добрич - град

Добрич ще има филиал на бургаския университет „Проф. А.Златаров“

август 26, 2024
123
Снимката е илюстративна
Добрич - град

Хванаха напушен и пиян шофьор в Добрич, друг блъсна дете в града

май 13, 2022
298
Снимката е илюстративна
Добрич - град

Кола блъсна дете в Добрич, пресичало неправилно

май 11, 2022
252
Снимката е илюстративна
Добрич - град

Велосипедист от Добрич почина, паднал на пътя

април 29, 2022
486
Следваща Статия
Пипнаха екскмет, издавал дипломи- менте

Пипнаха екскмет, издавал дипломи- менте

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Вечерни новини: „Твърда“ процедура по свръхдефицит; Санкция за Kaufland

Вечерни новини: „Твърда“ процедура по свръхдефицит; Санкция за Kaufland

юни 5, 2026
Пазаруването през април: Оборотите на магазините поеха надолу

Пазаруването през април: Оборотите на магазините поеха надолу

юни 5, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS