
Атракционния влак с царския вагон на цар Борис III ще пътува между София и Банкя, и между Пловдив и Хисар на 24 май. Това съобщи Юли Пейчев, служител на „БДЖ-Пътнически превози“-София, по време на пътуването на Гергьовския атракционен влак от Горна Оряховица до Трявна, цитиран от „Фокус”.
От жп компанията и Министерството на туризма вече обявиа, че ще лазщирт пътуванита с атракционни влак.
„Правим пътувания с 1-2 парни машини за по 8-9 дена в цяла България. Миналата година отново пътуванията бяха във Великотърновски район, както и около Кърджали, по поречието на Арда и т.н., но основно е във Великотърновския район“, разказа Пейчев.
Той обясни, че БДЖ подготвя туристическа програма, в която влиза пътуване с царския вагон от „Корона експрес“ като първото е било за Цветница – на 8 и 9 април.
„Всеки път маршрутите са различни, но между тях имаме и пътувания с групи, които са си наели вагони от БДЖ. Те сами си осигуряват кетъринг, нощуват обикновено в хотели, а през деня пътуват и разглеждат забележителности. Ходили са в Трявна, Казанлък, Велико Търново и други градове. През 2015 г. имало и пътувания до Гърция по маршрут Свиленград – Александруполис – Солун.









