Нов футболен терен ще правят във Велико Търново. Игрището ще е с естествено тревно покритие, дренажна и отводнителна системи и ще е с тренировъчен статут. То ще се простира западно от трибуните на стадион „Ивайло”, където в близкото минало съществуваше ледена пързалка. Инициативата е на кмета на старопрестолния град Даниел Панов, а финансирането ще е от Общината и от спонсори.
С реализацията на намерението градоначалникът и екипът му ще сложат край на практиката недобросъвестни великотърновци да превръщат имота от 10 декара в сметище. Няколко пъти през последните години Общината възлагаше почистване на пространството.
Изграждането на терена ще е на два етапа – първо пространството ще бъде обезопасено, валирано и подравнено, а впоследствие ще бъде оформено като футболно игрище.
Теренът на бившата ледена пързалка бе пуснат на конкурс през 2009 г., когато управляваше бившият кмет Румен Рашев. Спечели го плевенски инвеститор, който щеше да изгражда тренировъчно игрище и подземни паркинги. Предприемачът обаче така и не се възползва от правото си на строеж. След като 5-годишният срок за реализацията му изтече, по инициатива на настоящия кмет Даниел Панов Общината си върна управлението и стопанисването на имота. Веднага бе изготвен проект за съвременна тренировъчна база, който бе подаден пред Министерството на младежта и спорта. По него са заложени три компонента – футболен терен, който Общината ще изгради в близките месеци, лекоатлетическа зона и изкуствено игрище.









