Английската фирма „Cobery Farms” търси 500 берачи на аспержи, съобщиха от регионалната служба по заетостта в Монтана. За заминаване за Острова се допускат само здрави хора, тъй като работата е свързана с навеждане и пренасяне на тежки касетки. Работната седмица продължава от 42 до 48 часа. Дневната заетост зависи от климатичните условия. При хубаво време може да се работи и по-дълго, а при дъждовно – не се влиза в насажденията.
Заплащането е 7,38 лири на час за хора от 18 до 24 години и по 7,83 – за берачи над 25-годишна възраст. Фирмата осигурява нощуване в каравани с 4 до 6 места. За наем, ток и вода се заплаща по 42 лири седмично.
Фирмата изпраща свой представител за разясняване на услвията за работа в страната и. Информационната среща ще се състои в петък от 10 часа в хотел „Огоста” в Монтана, допълниха от трудовата служба.








