
Първокласниците в столицата ще получат подарък от Столична община – безплатни тетрадки. В акцията по случай първия учебен ден съдействат и фирми, обясняват от пресцентъра към общинската администрация, цитирани от “Фокус”. Осигурени са 40 000 безплатни тетрадки и учебни помагала в подкрепа на родителите и децата им.
Тетрадките са малък формат, с картонени цветни корици. Бизнесът и общината са предвидили материали, които да служат на децата по четене и смятане. Пособието по четене е с тънки и дебели редове, а по смятане – с широки квадратчета.
Децата ще получат своите подаръци от служители на Столична община на специални церемонии по повод 16 септември. Помагалата и тетрадките са оформени така, че да привличат вниманието на малките ученици и да ги възпитават в любов към писането и четенето.









