НАСА приема документи на желаещи да се включат в едногодишна симулация на полет до Марс. Тя ще се осъществи в космическия център “Джонсън” в Хюстън, съобщи Асошиейтед прес, пише dariknews.bg.
В симулацията ще участват четирима души. Те ще живеят една година изолирани в марсианския хабитат Mars Dune Alpha, създаден с 3D-принтер. Ще изпълняват задачите на изследователска мисия – с космически разходки, ограничена връзка с дома, дажби за храната и ресурсите, повреди на оборудването.
Първият от трите планирани експеримента ще започне през есента догодина.
Изискванията за доброволците са строги – магистърска степен по природни, инженерни или математически науки, или опит като пилот. Необходимо е американско гражданство или право на постоянен престой. Кандидатите трябва да са на възраст от 30 до 55 години, да са здрави, без изисквания за храната.









