
Над 6 милиона лева ще бъдат вложени в селата от община Пазарджик през следващия програмен период на Европейския съюз. По оперативна програма “Региони в растеж” очаквам да получим разрешение да използваме до 20 процента от отпуснатите средства за малки населени места, обясни кметът на Пазарджик Тодор Попов.
По груби сметки това прави около 6 милиона лева, които ще бъдат вложени в селата от общината. Ще се погрижим не само за социалната и образователна инфраструктура, а и за водопроводите и канализацията, обясни Тодор Попов.
Той допълни, че през следващата година селата ще бъдат с приоритет. Досега направихме доста неща в Пазарджик и сега ще обърнем внимание и на другите населени места от общината, в които живеят общо над 50 хиляди души, коментира градоначалникът. Ще бъдат вложени средства в ремонт на централните части на селата, както и за обновяване на улици.









