
Кабинетът отпуска 1 млн. лв. на Община Враца за подобряване на общинската пътна инфраструктура, съобщиха от правителствения пресцентър. На заседанието си министрите са одобрили допълнителни разходи и трансфери по бюджети на общини в размер на 16 800 000 лв.
Целевата подкрепа бе очаквана, тъй като сме кандидатствали мотивирано за нея, съобщи кметът Николай Иванов. Той подчерта, че стратегията на общината е да се извършва цялостно преасфалтиране, а не изкърпване и траншейно възстановяване по водния цикъл. На 5 май ще бъдат отворени офертите на фирмите, които ще участват в обществената поръчка за избор на изпълнител на ремонта на улиците в града и общинската пътна мрежа. „Надявам се да няма обжалвания, които да забавят началото на дейностите, които могат да стартират още в края на същия месец”, каза градоначалникът.
Николай Иванов уточни, че в рехабилитацията на мрежата ще бъдат вложени и собствени средства. Става дума за около 3 милиона лева от продажба на общински имоти и към 900 000 лева от данъка върху превозните средства. Според Иванов, общината има готовност с проекти и разрешения за строеж за около 6 милиона лева, които да бъдат вложени в уличната мрежа на Враца.








