
Има схема за издръжка на бежанските центрове в страната с европейски средства, но все още е рано да се коментира, заяви министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова по време на форума “Аутсорсинг дестинация България 2015”, предаде “Фокус”.
Според Бъчварова точният процент на бежанците, които трябва да приеме България, ще бъде обсъден и уточнен на съвет в Брюксел. Бъчварова допълни, че се мисли върху организацията за приемане на бежанци и добави, че целта е да се задоволят техните нужди. По думите й това е дълъг процес, в който страната ни вече има опит.
“Целта е не само да приемем бежанците, а и да проведем политика за тяхното интегриране”, подчерта Бъчварова. На въпрос, дали България ще постави условия при приемането на бежанците да стане част от Шенгенското пространство, както е направила Румъния тя каза, че квотното разпределение не е “пазарлък”.






