
Кандидатът за нов мандат начело на община Благоевград Атанас Камбитов отправи поздравителен адрес към всички благоевградчани. Поводът е празникът на града на 5 октомври, когато се отбелязват 103 години от Освобождението на Горна Джумая /б.а. – старото име на Благоевград/.
„Преди 103 години хиляди наши предци са дали най-милото – живота си, за свободата и за българщината. Затова, век по-късно, тази дата има огромно значение за Пиринския край. И всеки път вълнува заради онзи патос, който ни кара да се чувстваме българи, да се чувстваме свободни. Празнувайки, днес не трябва да забравяме саможертвата на хилядите знайни и незнайни войни, дали живота си, за да бъдем част от свободна България. Денят е свещен и винаги ще поражда в нас благоговение, вдъхновение и преклонение”, пише досегашният градоначалник.
„5-и октомври ще продължи да носи надежда и да бъде пример за поколенията, пример за това, че само когато сме заедно и обединени сме силни. Този завет на онези смели българи, заради които ни има, трябва винаги да помним”, се посочва в поздравителния адрес.
Кметът пожелава здраве и благополучие на благоевградчани и техните семейства. „Нека да празнуваме със самочувствието на горди и свободни българи, наследници на древен и смел народ! Честит празник!”, завършва обръщението на Атанас Камбитов.








