Служител на сектор „Пътна полиция“ в Пазарджик е намерил и върнал забравен портфейл. За случая стана ясно, след като собственикът на портфейла – доц. Чавдар Филипов – д.в.м. от факултет „Ветеринарна медицина“ при Лесотехнически университет в София, изпратил благодарствено писмо по електронната поща до местното управление на МВР.
Доцент Филипов и негови студенти се прибирали към столицата със служебен автобус на Лесотехническия университет след няколкодневна практика по специалността. В района на бензиностанция на АМ „Тракия“ те спрели за кратка почивка. Преди да потегли автобусът, в него влязъл униформен полицейски служител, който се оказалмладши автоконтрольор Ангел Пиронков. Полицаят е от звеното на сектор „Пътна полиция“, което обслужва магистралата. Той попитал присъстващите дали сред пътуващите има човек на име Чавдар Филипов, след което върнал забравения на бензиностанциятапортфейл с лични документи, банкови карти и парични средства на неговия притежател.
Доцент Филипов бил силно развълнуван и впечатлен не само от случилото, но и от безупречния външен вид на униформения полицай и неговото отношение. Затоварешил да го поздрави, като изпрати на електронния адрес на областната дирекция в Пазарджик писмо с благодарност.
„С този имейл искам да покажа, че обществото ни трябва дапоказва добрия пример, даден от сержант Пиронков“, завършва своето писмо доц. Чавдар Филипов.









