Божурище е на път да реши проблема с водата в част от населените места в общината. Добрата новина идва от кмета Георги Димов. “До седмица с ВиК ще пуснем сондаж с голям дебит на вода. Надявам се по този начин да обезпечим нуждите за селата Пролеша и Хераково, както и град Божурище”, написа градоначалникът във Facebook.
След месец общината планира да пусне още един сондаж, а до края на годината и трети, който също получи регистрация от Басейнова дирекция.
“Работим по проблема с недостига на вода и ще го решим”, категоричен е Георги Димов.
Още подробности за направеното от местната управа четете – ТУК.









