Министерството на труда и социалната политика откри процедурата за кандидатстване по мярката „Изграждане на мрежа от дигитални клубове“. Основната й цел е да се подобри достъпа и качеството на обучението за пълнолетни хора чрез създаване на мрежа от 760 дигитални клуба. Бюджетът на процедурата e 60 млн. лв.
Допустими кандидати и партньори по процедурата са общински библиотеки и читалища, за които е допустимо изграждането на по 1 (един) дигитален клуб, който задължително трябва да се създаде в сградата, в която развиват своята дейност. В зависимост от броя на населението в конкретното населено място, в което се създава дигитален клуб, е определен броя на работните станции, които следва да се съдържат в него, както и максималния бюджет за създаването му.
Дигиталните клубове ще бъдат със свободен безплатен достъп за всички заинтересовани лица и да бъдат оборудвани със съвременна модерна компютърна техника, позволяваща работа с различни платформи за електронно обучение, достъп до онлайн обучения и самообучение.
Максималната продължителност на проектите е до 30 юни 2026 г., а крайният срок за кандидатстване е 30 септември тази година.









