Деца събраха над 3500 лв. за болен мъж

DSC 0098

Деца от Симитли два дни продаваха и купуваха вкусни домашни неща, а парите, до стотинка, събираха за лечението на 24-годишния Станислав Ильовски. Само за ден с продажба на кексчета, кифлички и сладки бяха осигурени 1891,30 лева. Много жители на града уважиха благотворителния базар на децата от СУ „Св. св. Кирил и Методий“.

Тази сума се прибавя към събраните от кулинарния базар в понеделник в училището 1617,15 лева. От педагогическия колектив и помощен персонал в гимназията в Симитли са дарени други 1910 лева.

Общо 5 472,45 лева се прибавят от инициативата и ангажираността на училището към общата кауза на Симитли – „Пролет за Станислав”.

Днес е традиционната великденска изложба на яйца, козунаци и украса. Традиционно ще бъде подредена в Изложбената зала в читалището, всеки, който купи нещо от базара, ще помогне за лечението на младия мъж.

Утре е концертът под надслов „Пролет за Станислав” в спортната зала в Симитли.

В събота, 20 април, и в село Крупник организират пролетен благотворителен концерт. В читалището ще се проведе концерт „Пролетна магия“ с участието на децата от детската градина и училището и самодейците. На сцената ще пее и Никола Тодоров.

Станислав пътува за Турция на 21 април. На 22 април е манипулацията му в болницата.

Станислав Ильовски е 24-годишен, страда от увреждане на крайниците. Сега за него има надежда, преди месец в клиника WV Hospital в Истанбул му е направено първото вливане на стволови клетки. Това му дава изключителен шанс за значително подобрение. На 22 април предстои ново вливане, чието въздействие ще е решаващо за следващото лечение. Ако някой има желание и възможност да дари пари, може да го направи и с банков превод:

Инвестбанк АД

IBAN: BG90IORT80487091130200

BIC: IORTBGSF В полза на Станислав Иванов Ильовски

Exit mobile version