До 10 000 лв. дава държавата за проекти за хора с увреждания

1877

Агенцията за хората с увреждания започва да набира проекти по Националната програма за заетост на хората с увреждания от 13-ти юли. Основната цел е да се насърчат и подпомогнат работодателите при създаването на работни места за хора с трайни увреждания и повишаването на техните знания и умения.

Кандидатите могат да получат до 10 000 лв. субсидия за  осигуряване на достъп за хора с увреждания до съществуващи или новоразкрити работни места. Същата сума е предвидена и за финансиране на проекти за приспособяване на съществуващи работни места за хора с увреждания и за оборудване на нови, съответстващи на характера на тяхното заболяване. За квалификация и преквалификация, съответно обучение за професионално и служебно развитие за лица с трайни увреждания в трудоспособна възраст, субсидията е до 1000 лв. на лице с трайно увреждане.

Конкурсната документация може да се намери на интернет страницата на Агенцията за хората с увреждания на следния линк: https://ahu.mlsp.government.bg/portal/page/83. Крайният срок за подаване на проекти е 17.30 часа на  17-и август.

Exit mobile version