Георги Стоенелов: Посрещаме новата 2015 година с огън

54a43b649bd70

В Ново село ще посрещнем 2015 година на площада с огън, съобщи кметът на видинската община Георги Стоенелов. Пламъците ще лумнат малко след 12 часа. Дърветата и съчките вече са струпани на мястото, допълни кметът.

По пламъците събралите се на площада ще гадаят каква ще бъде новата година. Това е стар обичай в селото. Ако се издигнат нависоко и са ясни, 2015 ще бъде здрава и успешна. Ако огънят се „задави” и заизлиза само пушек – това означава бедствия, болести и лошотия.

В Ново село не можем да очакваме лоша година, изпревари показанията на огъня Георги Стонелов. Започнахме изграждането на голям спортен комплекс на стойност 5,8 млн. лв., млади хора възраждат лозарството като засаждат стотици дка с нови сортове, бизнесмени искат да изграждат птицеферми. Общината ще защитава свои проекти за европейско финансиране, с които ще продължи обновлението на общинския сграден фонд и ще създава по-добри условия за живот на хората, допълни кметът.

Exit mobile version