И свещеник се потопи в студените води на реката

24f606cbe3e68a25b37fadcd057fd6b4

Млади мъже от Белица уважиха традициите и празника Богоявление въпреки противоепидемичните мерки срещу коронавируса. След празничната служба в храм „Св. Димитър", отслужена от свещеник Николай Попов, на Вотръчка река се събраха хора от града, за да почетат празника и да спазят стародавната традиция.

Церемонията по хвърляне на кръста започна в 11.30 ч. В студените води на реката се хвърлиха четирима смелчаци, но за пореден път Богоявленският кръст бе намерен от Марио Чонков, който не пропусна да поздрави своята баба и сестра с имения им ден.

Стари и млади, ведно със свещеника, се потопиха за здраве в студените води на река Вотръчка и си пожелаха здраве, берекет, щастие и късмет.

Снимка: Община Белица

Exit mobile version