Кърджали реализира проекти за над 150 млн. лв.

530f52020a5e8 4

До края на 2014 община Кърджали ще има реализирани проекти за над 150 млн. лева. В ход е подготовка за още проекти на стойност около15 млн. лв., съобщи кметът на Кърджали Хасан Азис на брифинг в Областния информационен център. По думите му Кърджали има амбицията отново да бъде в челната тройка в страната по брой реализирани проекти както през периода 2010-та и 2011. В момента родопската община е на шеста позиция.

Кметът коментира, че сега се изпълнява големият проектът”Воден цикъл”, парк “Арпезос-Север” – трета част, проект за енергийната ефективност на училищата и детските градини. Предстои да бъдат обновени сградите на четири от най – големи учебни завадени в областния град, както и сградите на три културни институции – Младежкия дом, Дома на културата и Регионална библиотека. Общинското ръководство има готовност да участва и в схемите по операивните програми за новия програмен период на ЕС 2014-2020.

Управителя на ОИЦ Дора Христова обяви, че за три години след като центърът започна своята дейност в Кърджали, са били направени 580 консултации от експертите. За периода над 200 души са посетили центъра, за да получат необходимата информация за оперативни програми на ЕС и възможностите за кандидатстване с проекти.

*Още новини от Кърджали четете тук

Exit mobile version