Очакваме 5000 гости от 17 страни и от цяла България за празника на града ни, съобщи кметът Златко Живков.
Празник на града е денят на Свети Дух, почитан още от времето на селището Кутловица. На този ден си идват живеещите в градовете из страната и чужбина. Ще посрещнем и представители на побратимени и партньорски градове от Европа и Азия, обясни кметът.
В Монтана вече пристигна делегацията на гран Ин Чуан, Китай. Ще дойдат общинари от Германия, Полша, Словакия, Индонезия.
Най- многобройни ще са групите, които ще участват в международния фолклорен фестивал, който започва ден преди Свети Дух и завършва на 19 юни.
На открита сцена в центъра на града изкуството си ще покажат групи от Полша, Румъния, Гърция, Унгария, Холандия, България.
За настаняването на гостите са ангажирани всички хотели в града и по брега на язовир „Огоста”. Групи от общинари ще се грижат за обслужването на всяка от гостуващите групи, допълни кметът.
