Наливат 106 млн. евро в най-бедните области у нас. Това става ясно от одобрения вчера от правителството проект на ОП „Региони в растеж” 2014-2020 г.
Европейското и държавно финансиране е в размер на 1,54 млрд. евро, разпределени в 8 приоритетни оси. Останалите пари се разпределят както следва: 840 млн. евро за устойчиво градско развитие,115 млн. евро за образование, 83 млн. евро за здравеопазване, 51 млн. евро за социална инфраструктура, 101 млн. евро за регионален туризъм, 194 млн. евро за пътна инфраструктура и 52 млн. евро за техническа помощ.
Министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова вече изпрати окончателния вариант на програмата в ЕК. Очаква се тя да бъде одобрена до края на 2014 г.
