Намаляват работното време на заведенията

restaurant 3597677 960 720 9

Намаляване на работното време на всички заведения за хранене и развлечения, включително на ресторантите в хотелите и игралните зали, до 22 ч за периода от 12 до 26 март. Това ще предложи столичният кмет Йорданка Фандъкова на заседание на софийския щаб за овладяване на разпространението на COVID-19.

"Предлагам въвеждането на мерките заради рязкото увеличение на броя на заразените с COVID-19 на територията на Столична община. Броят на хората, настанени за лечение в болниците, достигна нивата от средата на ноември миналата година, когато започна стръмен ръст на хоспитализациите. Над 1630 са настанените за лечение в лечебни заведения в София към днешна дата, а хората на интензивно лечение са 191", напиша в социалните мрежи Фандъкова.

Със заповед на здравния министър болниците в София разкриват допълнителни места за болни с коронавирус.

Окончателното решение на щаба ще бъде взето след заседанието днес следобед.

Всички ученици минават онлайн

Exit mobile version