500 души ще започнат работа в новия търговско-развлекателен комплекс в Плевен, стана ясно днес по време на официалната церемония по откриването на центъра. Събитието уважиха кметът на общината проф. Димитър Стойков, областният управител на Плевен Илиян Йончев, депутати, ръководители на институции и ведомства и граждани.
Инвеститор в проекта е дружеството “Мол Плевен 2013” АД, собственост на Светослав Радев. За консултант по отдаването под наем и управление на обекта след откриването му е избрана консултантска компания Forton.
Сред официалните гости бяха и изпълнителният директор на консултантската компания Михаела Лашова, която заедно с градоначалника преряза лентата на Панорама Мол-Плевен.
Детски магазини, заведения, ресторанти и места за развлечения намират място в обновения Панорама Мол в града. Центърът разполага с 4 киносалона на водещата киноверига Арена с общо 550 места, един от които е с категория “луксозен”, с 40 места.
По думите на кмета на Плевен това е поредна стъпка в модернизирането му. “Градът променя бързо облика си към по-модерен с всеки изминал ден – с новия търговски център, с основния ремонт на централния площад, със строителството на новия завод за автомобилни компоненти, с обновяването на тролейбусния транспорт и изпълнението на евро проекти на обща стойност над 100 милиона лева”, подчерта Стойков, цитиран от БТА.
Както Kmeta.bg писа, в мола ще бъде и първият супермаркет Carrefour в Северна Централна България.
Стотиците плевенчани, които присъстваха на церемонията по официално откриване на мола, бяха поздравени от Северняшкия ансамбъл за народни песни и танци.
Общо застроената площ на търговския комплекс е 47 хиляди кв. м, като 17 500 от тях са площи за отдаване под наем. Обектът разполага и с подземен паркинг с 400 места.
