Община дава 700 хил. лв. за почистваща техника

obshtina Shumen

Община Шумен има намерение да закупи техника за новосъздаденото предприятие „Чистота“, става ясно от обявена обществена поръчка. За закупуване на боклукчийски камиони, багерче, самосвал и прахосмукачки са отделени 732 407 лв. без ДДС.

Новото общинско предприятие “Чистота” трябва да поеме дейностите по почистване от следващата година.

Общината е разделила обществената поръчка на 5 части. Трябват й два нови автомобила за сметосъбиране и сметоизвозване с полезен обем 16 куб.м, както и още един с полезен обем 20 куб.м. По-малките трябва да са на обща цена до общо 391 хил.лв., а по-големият – до 195 хил.лв.

Кметството търси още 1 мини челен товарач втора употреба, за който са отделени до 52 хил.лв, както и самосвал, също използван, който пък трябва да е на цена до 42 хил.лв.

Общинската “Чистота” смята да чисти парковете и пешеходните алеи по нов начин. В обществената поръчка са заложени 2 броя ръчни вакуумни прахосмукачки с електрически двигател, които трябва да работят и на батерии. Те ще струват до 50 хил. лв. без ДДС.

Документи за поръчката се подават до 3-ти ноември. Офертите ще се отворят на следващия ден.

Exit mobile version