От 250 до 5000 лева за картини на коледна изложба в Кюстендил

IMG 20191219 174706 1

40 кюстендилски художници показват 77 свои творби и композиии в коледната изложба, аранжирана в една от залите на Художествена галерия "Владимир Димитров-Майстора". Обявената цена на картините е в широк диапазон, тя варира от 250 до 5000 лева.

В експозицията участват почти всички местни живописци, скулптори, приложници. Показаното в изложбата и този път  защитава нивото и имиджа на Кюстендил като "Град на художниците".

Наред с изявените имена като 90-годишната Елица Тодорова, доайените Асен Динев,  Богомил Благоев, бившата шефка на галерията – Ценка Бакърджиева, своите търсения и стилови и композиционни решения показват цяла група млади хужодници, сподели директорът на галерията – скулпторът доц. Валентин Господинов.
 

Exit mobile version