Под 4% разлика между ГЕРБ и БСП при 100% от протоколите

52a17ccc37cdf

Разликата между ГЕРБ и Коалиция за България при обработени 100% от протоколите падна под 4 процентни пункта.

ГЕРБ има 30,74%, Коалиция за България – 27,06% според данните на ЦИК след напълно обработени протоколи във всички 31 избирателни района. 

ДПС печели 10,46% от гласовете на избирателите. Четвъртата политическа сила “Атака” получава 7,4 % от вота.

Всичко останали участници в изборите остават под 4-процентната бариера.

Най-близо до границата са Национален фронт за спасение на България  – с 3,76 % и Движение “България на Гражданите” – 3,26%.

Най-късно в четвъртък ЦИК ще има готовността да обяви окончателните изборни резултати, както и мандатите на партиите и коалициите, които са прескочили 4-процентната бариера и влизат в 42-то Народно събрание, каза на пресконференция Бисер Троянов, говорител на Централната избирателна комисия.

Exit mobile version