Радина Червенова: “Кмет на годината” прави кметовете по-отговорни

546081400df99

Горда съм, че ще водя най-голямото събитие на Портала на българските общини – конкурсът “Кмет на годинта”. Подекрепям инициативата, даваща реален стимул за по-добрата работа в местното управление. Това каза пред Kmeta.bg популярната водеща от ефира на БНТ Радина Червенова.

“С годините ролята на местната власт нараства и става все по-важна за хората в страната, а конкурсът “Кмет на годината” създава конкуренция между кметовете и по-силна ангажираност в изпълняване на задълженията им, прави ги по-отговорни”, допълва още Червенова.

Според нея конкурсът е уникален с гласуването си: градоначалници избират градоначалници, което безспорно го прави обективен.

Червенова сподели, че оценява положително промените в инфраструктурата на столицата. “Временните неудобства за столичани – разкопани улици и променени маршрути, ще донесат големи удобства и висока мобилност в бъдеще, затова сега трябва да бъдем търпеливи”, каза Червенова. Според нея градоначалниците в другите градове също не изостават, а кметът на Бургас Димитър Николов дори е изпреварил морската ни столица Варна, която дълго била любимият й град.

Exit mobile version