Вицепремиерът по европейските фондове и икономическата политика Томислав Дончев се присъедини към екипа от лектори в първия семинар, съпътстващ националния конкурс “Кмет на годината 2014”. Той ще изнесе детайли по новите възможности за българските кметове в програмния период 2014-2020 в рамките на конференцията “Перспективи за растеж на българските общини”.
Форумът ще се проведе днес, часове преди церемонията по раздаването на престижните награди “Кмет на годината 2014”, в зала 8 на НДК, в присъствието на всички общински администрации.
В началото на конференцията със специално видео-обръщение към всички кметове ще се обърне вицепрезидентът на Европейската комисия по бюджета и човешките ресурски Кристалина Георгиева.
В първия панел на конференцията, озаглавен “Българските общини в ЕС”, ще вземат участие министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова, министърът на околната среда и водите Ивелина Василева и министърът на земеделието и храните Десислава Танева. Всеки от министрите ще разясни в своя ресор възможностите по оперативните програми за общините.
В панела ще вземе участие и проф. Николай Денков – зам.-министър на образованието, който ще разкрие подробности за най-новата Оперативна програма “Наука и образование за интелигентен растеж”.
Втори панел “Гласът на бизнеса” ще срещне родните градоначалници с представители на бизнеса за градивен диалог.
В третия панел “Иновации в градската мобилност” кметовете ще получат ценно ноу-хау от млади специалисти в иновативните подходи за паркиране, градски транспорт и алтернативни начини на придвижване в градска среда.
Четете първи в KMETA.BG всички новини и новости от конференцията “Перспективи за растеж на българските общини”, съпътстваща Втория национален конкурс “Кмет на годината 2014”.
