В Смолян е създадена заетост за близо 7 000 човека

52a12198576e5

Министърът на труда и социалната политика в оставка Тотю Младенов се срещна днес с кмета Николай Мелемов и областния управител Стефан Стайков.  Близо  7 000 човека работят по различни схеми и програми на социалното ведомство в област Смолян. Те са разпределени не само по общините, но и в сферата на бизнеса, обяви Младенов. Той поясни, че се е срещнал  с хора, включени в заетост по схеми на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” (ОПРЧР), лични асистенти и потребители на услугата. По неговите думи в страната включени в заетост са над 120 000.

Той се информира за условията на работа, заплащането и трудностите при изпълнението на професионалните ангажименти за заетите. В област Смолян по проект „Подкрепа за достоен живот” са назначени 276 лични асистенти, а по „Асистенти на хора с увреждания” – 51 лица. Общият брой на потребителите на социалните услуги в специализираните институции за предоставяне на социални услуги, социални услуги в общността  и дейности, финансирани по ОПРЧР в областта, са 1 526.  Мелемов благодари на министър Младенов за сътрудничеството и подкрепата, която е срещала община Смолян от Министерство на рудна и социалната политика в областта на заетостта и развитието на социалната инфраструктура.

Министърът в оставка посети Неделино, където откри два социални обекта в общината.  Младенов посетил и засегнатото от свлачища с. Тънка бара. Министърът е обещал съдействие на семействата за по-бързото възстановяване на щетите по домовете им.

Exit mobile version