Всички ученици минават онлайн

homeschooling 5121262 640 2

Всички големи ученици минават на онлайн обучение. Мярката се въвежда в София и засяга децата от 5 до 12 клас. Решението обяви преди минути във фейсбук столичният кмет Йорданка Фандъкова. Онлайн ще учат от 15 до 26 март, включително. 

Окончателното решение на щаба ще бъде взето след заседанието днес следобед. Мярката се налага заради скока на новозаразените с ковид. 

"Всички родители на деца, които посещават ясли и детски градини, могат да се възползват от възможността за служебно извиняване на отсъствията им, което беше позволено от МОН по искане на софийския щаб", припомня Фандъкова.

 

 

Exit mobile version