Зарибиха с 6 500 шарана езерото в “Липник”

4 1 9

 

Шараните са с тегло около 120 грама всеки

Кметът Пламен Стоилов пусна първите шарани в езерото в Лесопарк „Липник“ днес. Пролетното зарибяване се финансира традиционно от бюджета на ОП „Спортни имоти“ и включваше над 1200 кг риба. Шараните са с тегло около 120 грама всеки и наброяват около 6500.

„Безкомпромисни сме към бракониерите. Езерото се охранява от звено КООРС, но разчитам и на всички риболовци, които го ползват да сигнализират, ако забележат нерегламентирани действия. С грижите, които полагаме, това място ще става все по-красиво“, заяви кметът Стоилов. Той допълни, че се радва да вижда повече въдичари, които връщат уловената от тях маломерна риба обратно в езерото.

Кметът Пламен Стоилов пусна първите шарани в езерото в Лесопарк „Липник“ днес

„Наесен ще пуснем в езерото на Лесопарка и амур. Чифлишкото езеро до две години също ще бъде зарибено и ще се превърне в още едно прекрасно място за почивка и риболов. След това ще зарибим и язовира в Тетово, който е разрешен за риболов и по време на забраната“, заяви кметът и пожела наслука на риболовците.   

Exit mobile version