Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
вторник, 14 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Пощенска банка и Софийският университет обучават заедно финансови експерти

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 1, 2021
в Образование от A до #
Време за четене: ~ 1 мин.
22 0
0
1 5
25
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Пощенска банка и Софийския университет ще си сътрудничат за обучението на бъдещите финансови експерти в магистърската програма на Стопанския факултет „Финанси и банково дело“. Финансовата институция е единствената банка, която се включва в академичната програма на факултета с два самостоятелни модула, изцяло разработени и създадени по нейно предложение. Модерните дисциплини „Банков мениджмънт“ и „Инвестиционно банкиране“ ще са част от задължителната учебна програма 2021-2022 г. и обучението в тях ще се води от експерти на банката. Целта е заедно с теоретичната подготовка да се осигури на студентите отлична възможност за натрупване на ценен практически опит и знания, които ще им помогнат за тяхното успешно кариерно развитие в реална работна среда.

„Образованието е ключов приоритет в корпоративната социална политика на нашата банка, в който инвестираме непрекъснато. Вече 30 години създаваме устойчиви проекти, чрез които изпълняваме нашата мисия да участваме в изграждането на иновативен образователен модел, който отговаря на очакванията и нуждите на бъдещите поколения. В подкрепа на модерното образование развиваме стратегическото си партньорство с Finance Academy, реализираме серия иновативни проекти съвместно със СофтУни, а чрез менторската си програма в Националната търговско-банкова гимназия добавяме стойност към знанията и уменията на учениците. Винаги сме се стремили да ангажираме младите хора и да ги подпомагаме с опита си, за да могат по-бързо и успешно да навлязат в практиката на реалния бизнес. Щастливи сме, че можем да допринесем за устойчивата връзка между образованието и бизнеса с това наше партньорство. Студентите от магистърската програма „Финанси и банково дело“ ще получат нашата менторска подкрепа и вдъхновение от най-добрите ни експерти“, коментира Петя Димитрова, главен изпълнителен директор на Пощенска банка.

В рамките на мащабната съвместната програма ще участват повече от 20 експерти от различни звена на Пощенска банка. Те ще водят лекциите и практическите занятия в двете дисциплини и ще подготвят финалния изпит в сътрудничество с преподавателския състав на катедра „Финанси и счетоводство“. Програмата е изградена така, че в обучението на бъдещите магистри да бъдат заложени множество практически занятия, решаване на казуси и обсъждане на примери, което ще доближи максимално младите експерти до средата, която реално ги очаква след завършването на университета. Всичко това ще им помогне да надградят знанията си, за да бъдат още по-конкурентоспособни и да получат по-добри шансове за кариерно развитие.

Обучението по „Банков мениджмънт“ ще стартира още през октомври 2021 г., а дисциплината „Инвестиционно банкиране“ ще е част от учебния план на Стопанския факултет от месец февруари 2022 г.

„През последните години връзките на университетите с бизнеса се подобриха значително. Изготвянето и актуализирането на учебни планове с участието на работодателите стана много по-активно и за Софийския университет това е важно. Радвам се, че от следващата учебна година студентите в двете магистърски програми на Стопанския факултет ще имат възможност да получат теоретични и практически знания от професионалистите в Пощенска банка“, изтъкна проф. Анастас Герджиков, ректор на Софийския университет „Св. Климент Охридски“.

Бъдещите магистри ще имат възможност да продължат професионалното си развитие, като се възползват и от предимствата на целогодишната стажантска програма на Пощенска банка. Стажът е платен, провежда се с гъвкаво работно време – 4 или 8 часа, съобразено с ангажиментите на студентите, а продължителността му е от 1 до 3 месеца. Желаещите могат да работят в Централното управление в София или във финансовите центрове на Пощенска банка в страната – София, Пловдив, Бургас, Варна, Русе, Велико Търново, Свищов, Благоевград, Стара Загора, Шумен и Габрово.

Повече информация за участието на Пощенска банка в магистърската програма можете да откриете на www.postbank.bg или на сайта на Стопанския факултет на Софийския университет.

Тагове: обучениеПощенска банкаСофийски университетФинанси и банково делофинансисти
Предишна Статия

Златната Станка стана Почетен гражданин на Ямбол

Следваща Статия

Бегачите и морето – от фара на Шабла и обратно

Свързани Статии

Днес е националното външно оценяване по математика за 4. клас
Образование от A до #

Кои са най-желаните гимназии в София след 7. клас

юли 14, 2026
131
Ученик от Русе спечели златен медал на олимпиада по математика в Япония
Образование от A до #

Ученик от Русе спечели златен медал на олимпиада по математика в Япония

юли 14, 2026
105
Козлодуй финансира обучението на студенти
Образование от A до #

Ограничават поскъпването на платеното обучение

юли 14, 2026
109
Наши ученици се върнаха с пет медала по физика от международна олимпиада
Образование от A до #

Наши ученици се върнаха с пет медала по физика от международна олимпиада

юли 13, 2026
101
Фестивал в Несебър дава сцена за изява на 600 деца от 6 държави
Образование от A до #

Промените в образованието няма да станат преди 2028 г.

юли 13, 2026
135
Защо дуалното обучение трябва да се прилага дълго
Образование от A до #

Защо дуалното обучение трябва да се прилага дълго

юли 10, 2026
106
Следваща Статия
Бегачите и морето – от фара на Шабла и обратно

Бегачите и морето - от фара на Шабла и обратно

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Електрохолд откри 19-ото издание на лятната си стажантска програма

Електрохолд откри 19-ото издание на лятната си стажантска програма

юли 14, 2026
Тол камерите ще следят и моментна скорост на автомобилите

Тол камерите ще следят и моментна скорост на автомобилите

юли 14, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO