В Сливен започва да работи мобилен център за психо-социални дейности, насочени към деца от уязвими общности. “Представлява малък камион с класна стая отзад, където могат да се съберат 7-8 деца. Има бяла дъска, чинове, могат да се извършват различни дейности”, обясни Росица Кратункова от фондация “За Надежда”, цитирана от БНР. “Изграждането на постоянен социален център е по-сложно и би отнело повече време, а мобилният позволява да се достигнат групи, изключени от социалния живот”, посочи тя.
Той ще работи с двама аниматори, наети благодарение на Българския фонд за жените. Идеята е това пространство да бъде използвано както от самите деца, така и от професионалисти от различни социални услуги.
“Лека-полека с местната общност и извън квартала можем да създадем синергия. Цялостната визия на нашата работа е десегрегация, създаване на места за социализация, където мнозинството и малцинството да се срещат и да общуват”, разаснява още Кратункова. Камионът ще бъде изрисуван от графити артист с мотиви от “Пипи Дългото чорапче”.